"Mijn collega’s weten allemaal dat ik christen ben"

“Toen ik jong was, heb ik gezien hoe mijn opa werd gereanimeerd op straat. Daar ervaarde ik wat voor verschil de politie kan maken.

HOORNBACK PASPOORT

Naam: Leon*
Opleiding: Beveiliger en Sociaal Werk
Locatie: Gouda
Periode: 2020-2023
Nu: Politieagent

* Vanwege privacyredenen is de naam gefingeerd.

Zij brachten rust en zorgden voor de opvang in een hectische situatie. Ook ik wil graag iets betekenen voor de ander. Laatst had een meisje kokend water over zich heen gekregen, wij waren er als eerste bij. We probeerden haar rustig te krijgen en te koelen totdat de ambulance er was. Wat voor ons dagelijks werk is, zullen die mensen nooit meer vergeten.”

Tweede kans

“Mijn collega’s weten allemaal dat ik christen ben. Vanaf moment 1 heb ik ook gebeden voor mijn eten. Dat is wie ik ben, het hoort bij mij. Niet dat ik beter mijn werk doe of een andere agent ben. Het betekent wel dat ik mensen een tweede kans kan geven, bijvoorbeeld als ik iemand weer tegenkom uit de criminaliteit. Maar soms moet je doorpakken en mensen aanhouden, dan kun je moeilijk zeggen dat ze mogen gaan.”

Vanaf moment 1 heb ik ook gebeden voor mijn eten.

Eerlijkheid

“Ik vind het belangrijk om eerlijk te zijn, zowel naar de burger als naar mijn collega’s. Ik zet bijvoorbeeld niet achteraf een ander verhaal op papier. Tegen collega’s kan ik ook eerlijk vertellen als een melding me te veel was. Ze stellen weleens vragen, bijvoorbeeld over de zondagsrust. Soms maken ze een geintje, maar daar hebben ze mij niet mee.

Op het Hoornbeeck College heb ik een ontzettend leuke tijd gehad. Ook heb ik veel meegekregen over hoe je je geloof in de praktijk brengt. Een docent leerde ons dat je vanaf het eerste moment moet melden dat je christen bent, zodat je niet voor verrassingen komt te staan. Dat heeft in mijn voordeel gewerkt.”

Dit artikel staat in de Forward 2025, een uitgave van het Hoornbeeck College.